26 - 28.05.2017r.  XIV Międzynarodowy Ekstremalny Maraton Pieszy KIERAT 2017

Powiększ
XIV Międzynarodowy Ekstremalny Maraton Pieszy KIERAT 2017

Organizator: LimaTur, Urząd Gminy Słopnice, GOPR, Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Słopnicach, Starostwo Powiatowe w Limanowej
Lokalizacja: Słopnice (Start/meta)
Godzina: 18:00
Pozostało:
  • Program

26 maja (piątek)
godz. 12.00 - 17.00 - rejestracja (baza maratonu),
godz. 17.30 - odprawa techniczna (stadion KS Sokół Słopnice),
godz. 17.45 - uroczyste otwarcie maratonu (stadion KS Sokół Słopnice),
godz. 18.00 - start maratonu (stadion KS Sokół Słopnice),
27 maja (sobota)
od godz. 6.00 - oczekiwanie na mecie na najszybszych maratończyków,
godz. 24.00 - zamknięcie mety maratonu,
28 maja (niedziela)
godz. 9.00 - uroczyste zakończenie maratonu (gimnazjum - sala gimnastyczna),
do godz. 11.00 - opuszczenie bazy maratonu.

  • Trasa

Długość: ok. 100 km,
Suma podejść: ok. 3900 m,
Liczba punktów kontrolnych: 13,
Limit czasu: 30 godzin,

Start i meta maratonu w Słopnicach. Trasa maratonu przebiega przez malownicze tereny Beskidu Wyspowego i Gorców. Na trasie znajdują się punkty kontrolne (PK) zlokalizowane w  charakterystycznych miejscach. Trasę pomiędzy punktami uczestnicy wybierają samodzielnie.
Charakter terenu: wzniesienia o wysokościach względnych nie przekraczających 800 m, liczne lasy przeważnie mieszane, łąki, hale, pola uprawne, w dolinach liczne zabudowania, na całym terenie gęsta sieć dróg i ścieżek leśnych oraz polnych, drogi dojazdowe do posesji przeważnie utwardzone, niektóre drogi polne błotniste, w wyższych partiach gór kamieniste, na łąkach i halach wysoka trawa. Rano obfita rosa.
Na pokonanie całej trasy ustalono 30-godzinny limit czasowy, po którym meta maratonu zostanie zamknięta. Uczestnicy, którzy dotrą do Słopnic po zamknięciu mety mają obowiązek niezwłocznego zgłoszenia się do bazy maratonu.
Uwaga!
Ze względów bezpieczeństwa, każdy uczestnik maratonu ma bezwzględny obowiązek odmeldowania się w bazie maratonu po ukończeniu marszu.
W przypadku rezygnacji z kontynuowania marszu należy zgłosić rezygnację sędziemu na dowolnym punkcie kontrolnym lub telefonicznie sędziemu w bazie maratonu. Zgłoszenie rezygnacji jest równoznaczne z odstąpieniem od dalszego udziału w maratonie. Osoby znajdujące się na trasie, które nie są w stanie dotrzeć do mety przed jej zamknięciem mają obowiązek telefonicznego powiadomienia o tym fakcie sędziego w bazie maratonu.

REGULAMIN

Odsłon (1937)

« powrót
Galeria
Copyright © beskidwyspowy.com
Realizacja: intellect.pl
Copyright © beskidwyspowy.com